TROCHĘ HISTORII

Szkoła Liderek powstała w 2011 dzięki Patrycji Załug i Małgorzacie Smoczyńskiej z Akademii Kobiet Sukcesu. Trenerki prowadziły Szkołę aż do 2018, kiedy to przekazały projekt w ręce Absolwentki i Koordynatorki Szkoły – Katarzyny Dziubałki, obecnej właścicielce.

 

W ramach Szkoły Liderek zrealizowałyśmy już VII edycji unikalnych programów rozwojowo-biznesowych dla Kobiet. W ciągu 7 lat przeszkoliłyśmy ponad 70 kobiet, a nasi partnerzy i sponsorzy dofinansowali projekt na kwotę prawie 400 tys. zł.

MISJA, WIZJA, CELE

Szkoła Liderek to unikalne studium przedsiębiorczości, którego celem jest wspieranie Kobiet w stawaniu się liderką własnego życia, czyli  osobą wychodzącą z inicjatywą i realizującą własne pomysły. Co roku 16 wybranych kobiet ma okazję szlifować swoje talenty, stać się bardziej przedsiębiorcze, odkrywać swój potencjał biznesowy oraz nawiązywać wartościowe, kobiece relacje w przyjaznym środowisku. Szkoła składa się z 6 zjazdów (12 dni), sesji mentoringowo-coachingowych oraz unikalnego projektu autorskiego, który Uczestniczki tworzą podczas programu.

WARTOŚCI

Naszymi wartościami są: rozwój, wolność, pasja, współpraca, przywództwo

KATRZYNA DZIUBAŁKA

Mam ukończone cztery  uniwersytety, ale nic nie dało mi w życiu tyle, co udział w Szkole Liderek oraz własna firma. To otworzyło mnie i w pełni zmotywowało  do rozwoju osobistego i duchowego. Wyzwania, które się pojawiły na mojej drodze sprawiły też, że bardzo zmieniłam swoje myślenie, a co za tym idzie i wybory życiowe. Stałam się bardziej pewna siebie i zobaczyłam, że wiele rzeczy jest w zasięgu mojej ręki.  Moim atutem jest szybkie zauważanie okazji biznesowych i natychmiastowe działanie

Jako pomysłodawczyni i organizatorka Wielkiej Wymiany Kontaktów mam na koncie ponad 120 dużych konferencji dla przedsiębiorców. Mój projekt stał się największym cyklicznym wydarzeniem w Polsce. W 2017 zaczęłam z sukcesem rozkręcać spotkania networkingowe również poza granicami naszego kraju.

Gdy zaczynałam w roku 2013, nie miałam pojęcia o budowaniu własnej firmy, nie wspominając o środkach na inwestycje w biznes. Miałam za to na koncie dyplom ukończenia Szkoły Liderek, pierwsze pomysły, pierwsze kontakty oraz to co najważniejsze – wsparcie innych Kobiet.

Nie dysponowałam żadnym budżetem czy dofinansowaniem. Jedyne, co miałam,  to etat, który pozwalał mi żyć z miesiąca na miesiąc.  Oprócz tego niewielką wiedzę biznesową z kilku kursów, w które zainwestowałam oraz dużo zapału do działania i niezwykłą chęć nauki, która do dziś daje mi przewagę na rynku. Nie mając żadnych środków, rozwinęłam prężenie działającą firmę, a przy okazji nauczyłam się skutecznego marketingu i sprzedaży.

Dzięki konferencjom miałam okazję poznać setki przedsiębiorców, a także większość znanych trenerów biznesu i ekspertów z różnych dziedzin. Wykorzystałam szansę, aby się od nich uczyć, pić z nimi kawę, a czasami nawet i wino.

Gdyby ktoś zapytał mnie teraz: Jaką decyzje podjąć!? Od czego zacząć, powiedziałabym: rób to, co niewygodne.  Robiąc rzeczy niewygodne,  masz szansę się rozwinąć! Ponieważ rośniemy tylko poza strefą komfortu, tam, gdzie nas trochę uwiera, tam gdzie się boimy. Na początku sprawiamy sobie zawód, lecz potem nasza strefa komfortu się poszerza i sięgamy po to, co wydawało się nieosiągalne.

W 2015 roku, po  2 latach od ukończenia II edycji Szkoły,  zaczęłam pracować jako trenerka i mentorka adeptek w Szkole Liderek, a w efekcie miałam przyjemność koordynować dwie edycje. Praca z Kobietami przyniosła mi niezwykle dużo radości i satysfakcji. Jako absolwentka Szkoły byłam w stanie bezbłędnie “wejść w buty”  adeptek – odczytać  ich lęki, obawy czy wyzwania. Odkryłam wtedy, że moją misją jest edukacja Kobiet oraz promowanie kobiecych inicjatyw. Wierzę, że każda z nas ma talenty i pasje, dzięki którym może stworzyć biznes z pasji oparty na własnych wartościach. Wierzę we współpracę Kobiet i energię, która się wytwarza, kiedy zaczynamy robić to, co kochamy.

W 2018 odkupiłam markę i koncept Szkoły Liderek od jej założycielek, aby dalej realizować swoją misję i jeszcze bardziej pomagać kobietom rozwijać firmy z pasji.

ZESPÓŁ

MAŁGORZATA PENKALA

Z wykształcenia jest magistrem zarządzania i marketingu. Posiada również tytuł Master of Business Administration. Od 4 lat prowadzi firmę Świat Inspiracji. Pomysłodawczyni i organizatorka cyklu konferencji dla kobiet ECO-KOBIETA. Współtworzy grupę dla rękodzielniczek Kreatywna Emma. Zawsze chętnie podejmuje się wyzwań, w których może wykorzystać swój talent organizatorski oraz wytrwałość i upór w dążeniu do osiągnięcia założonego celu. Czuje się spełniona i szczęśliwa tylko wtedy, gdy wykonuje pracę, która daje kontakt z ludźmi.

Jej motto na obecny czas to: Nie patrz w przeszłość, bo potkniesz się o teraźniejszość i zaprzepaścisz przyszłość.