fbpx

Każda klientka to nowa historia, którą odkrywamy.

 

O biznesowym wizerunku kobiety i liderki z Katarzyną Gruk oraz Tatianą Pałucką, prowadzącymi firmę Twoja Sesja, rozmawia Kasia Dziubałka.

Pracujecie od dawna z kobietami przy sesjach biznesowych i kobiecych. Jak widzicie współczesne liderki? Czym się wyróżniają?

Szukają swojej kobiecej ścieżki, ponieważ do niedawna biznes w dużej mierze miał męską energię. Często słyszymy, że dla naszych klientek ważne jest, aby na zdjęciach pokazać ich kobiecość. Ma ona wiele do zaoferowania w biznesie – empatię, uważność na relacje, intuicję oraz moc.

Co składa się na wizerunek liderki i jak efektywnie go budować?

Obecnie modny jest kierunek budowania autentycznych relacji z klientem oraz swojego wizerunku. Jest nam to bardzo bliskie i zgodne z tym, w jaki sposób chcemy pomagać klientkom. Wizerunek to nie tylko to, co zaprezentujemy na zdjęciach. Jest wypadkową naszych wartości, historii i tego, dokąd podążamy.

Jako przykład podamy wypowiedź jednej z naszych klientek, tuż po sesji:

Na zdjęciu mam nie tylko ładnie wyglądać, moje zdjęcia mają też zadanie do wykonania! Pokazać moją osobowość i osobowość firmy, którą prowadzę. Moje poprzednie zdjęcia były bardzo ładne, jednak pokazywały wyobrażenie stylistki i fotografa o tym, jak według nich powinna wyglądać businesswoman. Teraz mam zdjęcia, na których widać mnie – moją energię, osobowość, czyli twarz mojej firmy.

Pracujecie z kobietami nad wizerunkiem biznesowym. Od czego zaczynacie?

Każda klientka to nowa historia, którą odkrywamy. Nie chcemy przywiązywać się do własnych projekcji  na temat stanowisk, np. dyrektora dużej firmy czy coacha od kobiecej seksualności. Nie na tej podstawie chcemy tworzyć obraz.

Przygotowałyśmy autorską metodę poznania osoby i wspierania jej, żeby sama odkryła, ile skarbów w sobie ma i jaka jest wyjątkowa. Dopiero później, na podstawie tego, tworzymy zdjęcia.

Kiedy zaczynałyśmy, miałyśmy mnóstwo produktów. W tej chwili skupiamy się na czterech: biznesowa sesja ekspercka, sesja połączona z filmem Twoja Historia, sesja kobieca oraz program zmiany wizerunku Luksus bycia sobą.

Jakie wyzwania napotykacie na drodze budowania wizerunku? Co pomaga w tym procesie?

Kiedy zaczynałyśmy pracę wydawało nam się, że mamy doskonałe kwalifikacje, żeby kogoś ładnie pokazać na zdjęciu. I owszem, tak było (śmiech). Później zauważyłyśmy jednak, że są to nasze projekcje albo wyobrażenie klientki, jak powinna wyglądać bizneswoman, lecz niekoniecznie obraz zgodny z nią samą.

Przeszłyśmy długą drogę szkoleń i pracy nad sobą, żeby pomagać klientkom odkrywać ich własną unikalną historię i przeprowadzić je przez proces sesji możliwie komfortowo. Aby na zdjęciach mogły pokazać to, na czym im zależy – jakie i kim są.

Sesja zdjęciowa jest zwieńczeniem budowania wizerunku? Czy początkiem?

Spotykamy osoby, dla których sesja  jest pokazaniem tego, co stworzyły. Dla innych wejściem na rynek z nowym pomysłem. Zdjęcia mogą pomóc w budowaniu spójnej komunikacji. Przykładem może być wypowiedź jednej z naszych klientek, Patrycji Załug:

Kochane, tak Wam dziękuję za tę niesamowitą sesję. Czuję od Was ogromne wsparcie w mojej pracy, jesteście akuszerami rodzenia się mojego nowego życia. 

Jak ważna jest profesjonalna sesja biznesowa dla liderki?

Każda liderka decyduje, w jaki sposób buduje relacje z odbiorcą lub wizerunek firmy, oraz do jakiego odbiorcy to kieruje. Naszymi klientami są liderki, które potrzebują szerokiego portfolio zdjęć – na stronę www, fun page, LinkedIn. Budowanie marki osobistej w internecie jest dla nich jednym z kluczowych elementów biznesu. Podczas przygotowań do sesji zadajemy mnóstwo technicznych pytań: do czego będą potrzebne zdjęcia, o kolorystykę logo, planowane grafiki, żeby w efekcie wszystko tworzyło spójną całość.

Na to też wpływa później wybór wnętrz, światła, odcieni ubrań. Ostatnio jedna klientka, która w tej chwili kończy swoją witrynę www powiedziała, że kiedy zobaczyła wszystkie zdjęcia na stronie, dopiero wtedy zrozumiała, co miałyśmy na myśli mówiąc, że oprócz ładnego zdjęcia, wszystko ma być ze sobą spójne.

Stworzyłyście autorski program pod hasłem Luksus bycia sobą. Jaka idea kryje się za tym?

Zależało nam bardzo na tym, żeby wartości firmy były zgodne z naszymi. Dużo czasu poświęcamy własnemu rozwoju i poszerzaniu świadomości. W taki sposób chcemy pracować i to dawać klientom. W to wierzymy. Równie ważna jest dla nas jest estetyka zdjęcia.

Same nieustannie się doszkalacie – czym jest dla Was rozwój w kontekście budowania swojej firmy?

Obserwujemy siebie. To, czego potrzebujemy w naszej pracy naturalnie prowadzi nas do kolejnych szkoleń i kursów. Budowanie relacji owocuje również tym, że dowiadujemy się o doświadczeniach naszych partnerów. Na przykład dzięki Tobie, Kasiu, skończyłyśmy roczne szkolenie zen coaching, co zmieniło jakościowo nasze podejście do biznesu i siebie. Dało wspaniałe narzędzia, jak w bezpieczny sposób i w prawdzie przeprowadzać naszych klientów przez proces odkrywania siebie.

Zbliża się 9. edycja Szkoły Liderek, przy której współpracujecie już kolejny rok z rzędu. Jaką radę możecie dać początkującym businesswoman (liderkom)?

Każda z Was posiada wyjątkową kombinację talentów. Słuchajcie siebie na każdym kroku, macie już wszystkie odpowiedzi. W szkole liderek pozyskacie praktyczne narzędzia, które pozwolą wam zabłysnąć oraz odwagę do pokazania siebie w pełni.

Razem tworzycie firmę i projekty. Jaki wpływ na rozwój firmy ma współpraca kobiet?

Ja bardzo się cieszę, że mogę razem z Kasią prowadzić firmę. Oczywiście podstawą były wspólne wartości i estetyka. Ale też fakt, że możemy wszystko omówić, przeżywać, tworzyć. Wyciągać wnioski oraz planować. I czasami poprosić o pomoc, kiedy ma się słabszy dzień. Ważne jest mieć kogoś, komu zależy na tobie i na waszych wspólnych interesach. (Tatiana)

Myślę, że jako kobiety, często kierujemy się w naszych wyborach intuicją, czy będziemy miały fun (to klucz naszego biznesu), czy decyzje są zgodne z nami, tym jak czujemy, naszymi wartościami. Chcemy, żeby biznes płynął z naszym życiem, a nie go ograniczał (poszanowanie czasu wolnego, rodziny). Pieniądze zarabiamy po to, żeby dały nam wolność do życia takiego, jakie chcemy mieć. (Kasia)

 

KASIA GRUk

Charakteryzator, stylistka, trener, producentka sesji zdjęciowych, specjalistka od kobiecych metamorfoz i kreowania charakteru i stylu sesji zdjęciowych, artysta plastyk. Założycielka Akademii Szczęśliwych Kobiet, w której uczy kobiety,  jak eksponować swoje piękno. Współwłaścicielka firmy Twoja Sesja .

Tatiana Pałucka

Ekspert w fotografii kobiecej i biznesowej. Współzałożycielka i właścicielka firmy Twoja Sesja, proponującej ekskluzywne sesje fotograficzne i warsztaty dla kobiet i firm. Współtworzyła autorski program zmiany wizerunku “Luksus bycia sobą”. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii. 

Twoja sesja w Szkole Liderek

Misją Szkoły liderek jest wspieranie Kobiet w stawaniu się liderką własnego życia, czyli  osobą wychodzącą z inicjatywą i realizującą własne pomysły. 

Co roku 30 wybranych kobiet podczas 6-miesięcznego programu ma okazję szlifować swoje talenty, stawać się bardziej przedsiębiorcze, odkrywać swój potencjał biznesowy, nawiązywać wartościowe relacje oraz sprawdzać się w działaniu przy realizacji autorskich konferencji.

Sprawdź najbliższy termin rekrutacji i APLIKUJ