Relacja z pierwszego dnia zjazdu Szkoły Liderek

17 listopada 2018

Określenie profilu lidera, własnego stanu flow oraz pomysłu na siebie i biznes.

Pierwszego dnia 8. edycji Szkoły Liderek spotkało się jedenaście nieznanych sobie dotychczas kobiet – szukających swojej nowej drogi zawodowej, chcących dowiedzieć się o sobie czegoś więcej, odkryć siebie na nowo, odnaleźć swoje Ja. Co się wydarzyło?

Na kilka dni przed zjazdem dostałyśmy do wykonania test Talent Dynamics, na podstawie którego mogłyśmy określić swój profil lidera. To dlatego pierwszy warsztat poprowadziła Katarzyna Jagiełło, ekspert w dziedzinie personal leadership, certyfikowany trener oraz partner globalnego Talent Dynamics.

Dalsza część warsztatu była omówieniem każdego profilu oraz dyskusją o nich. Zobaczyłyśmy, jak różne jesteśmy, a jednocześnie jak możemy się wzajemnie uzupełniać i wspierać podczas trwania tej edycji szkoły, a pewnie niejednokrotnie i po jej zakończeniu. Po tej części pojawiło się w nas, uczestniczkach, wiele myśli i emocji.

Następnie, poprzez krótkie ćwiczenie w parach dowiedziałyśmy się, co jest naszym flow (ang. przepływ) oraz o sytuacjach, kiedy byłyśmy w tym pozytywnym stanie, a kiedy nie. Twórcą koncepcji flow jest Mihály Csíkszentmihályi. Według niego flow to stan między satysfakcją a euforią, wywołany całkowitym oddaniem się danej czynności.

Zyskałyśmy też wiedzę, jak żyć w zgodzie ze swoim stanem flow, jak czerpać z niego jak najwięcej, ale też jak wykorzystać inne energie i nie zatracić przy tym własnej…

Otóż ważne jest, żeby wszystko usystematyzować, zaplanować i ustalić rytm, aby się nie pogubić w dążeniu do celu. Żeby materializować swoje pomysły należy zapisywać plany!

W dalszej części  omówiłyśmy krótko swoje pomysły na biznes. Katarzyna opowiedziała nam o wartości i dźwigni. Wartość jest czymś, za co klient jest gotów zapłacić. Natomiast dźwignia to ludzie i systemy. Trenerka wyjaśniła nam też zależność między wartością, zaufaniem i przychodem oraz dźwignią, flow i zyskiem. Omówiła różne typy ludzi, kto może być naszym klientem, kto nie; z kim powinniśmy współpracować, a z kim nie.

Kolejne ćwiczenie pokazało nam, na jakim etapie biznesowym jesteśmy. Wnioski były różne. Niektóre z nas są bardzo świadome, dla niektórych to dopiero początek drogi. Uczyłyśmy się, jak budować biznesplan, odpowiadając na pytania: co?, komu?, kiedy?, gdzie?, jak?, ile? Mamy też wiele aspektów do przemyślenia: gdzie będzie nasz biznes?; kto będzie go z nami tworzył?; czy będą potrzebni inwestorzy?; do kogo będzie skierowany?

Po pierwszym warsztacie większa część z nas, jeśli nie wszystkie, wyszłyśmy z mętlikiem w głowie. Mamy wiele spraw do przemyślenia, do ustalenia, poukładania. Jednak towarzyszyła nam też ta wspaniała myśl, że można, że się da!

O Szkole Liderek

Naszą misją jest wspieranie Kobiet w stawaniu się liderką własnego życia, czyli  osobą wychodzącą z inicjatywą i realizującą własne pomysły. 

Co roku 30 wybranych kobiet podczas 6-miesięcznego programu ma okazję szlifować swoje talenty, stawać się bardziej przedsiębiorcze, odkrywać swój potencjał biznesowy, nawiązywać wartościowe relacje oraz sprawdzać się w działaniu przy realizacji autorskich konferencji.

Sprawdź najbliższy termin rekrutacji i APLIKUJ