Relacja z drugiego dnia zjazdu Szkoły Liderek

18 listopada 2018

 Podróż Bohaterek. Czas odkryć, refleksji i obierania właściwego kursu.

Drugi dzień Szkoły Liderek to kolejny etap zmian w życiu jedenastu niezwykłych dziewczyn. Początek wytyczania swojego szlaku przez każdą z nas. Po sobotnim warsztacie wiedziałyśmy już, że w niedzielę będziemy omawiać swoje cele związane z pracą, życiem osobistym, rozwojem. Okazało się jednak, że niełatwo jest określić, czego tak naprawdę chcemy, czego konkretnie potrzebujemy, nad jakim obszarem powinnyśmy popracować, co dzięki Szkole chcemy osiągnąć. 

W tym procesie wyznaczania celów oraz określania swoich wartości towarzyszyły nam trenerki rozwoju osobistego – Kasia Karska i Karina Cienciała. Dziewczyny wiedziały, że niektóre z nas stoją na progu podjęcia ważnych dla nas decyzji. Niemal wszystkie chcemy dokonać zmian, ale brakuje nam odwagi. Czasami czujemy, że coś nas blokuje, żeby ruszyć z miejsca, jednak nie wiemy, czym to jest. Niektóre z nas przybyły z gotowym celem. Zastanawiały się natomiast, czy cel do którego dążą, jest zgodny z tym, czego naprawdę pragną i co da im szczęście.

Żeby znaleźć odpowiedź na te wszystkie pytania, trenerki przeprowadziły warsztat w oparciu o najnowszą, fabularyzowaną grę coachingową o nazwie „Podróż Bohatera”, której autorką jest właśnie Kasia Karska. Dzięki temu w niemal intuicyjny sposób dotykałyśmy bardzo ważnych aspektów, które mają wpływ na podejmowane przez nas decyzje, a także na wyznaczane i osiągane przez nas cele.

Rozpoczynając grę od razu określiłyśmy obszar, nad którym chcemy pracować w Szkole Liderek. Wstępnie określiłyśmy swoje cele oraz opowiadałyśmy o potrzebach, jakie za nimi stoją. Często nasze cele nie były doprecyzowane. Okazało się, że jest to normalna sytuacja i możemy być spokojne. To właśnie w Szkole Liderek na kolejnych etapach spotkamy osoby, które pomogą nam wydobyć z nas samych i określić cel, jaki chcemy zrealizować.

W pracy nad sobą oraz nad naszym celem istotne okazały się wartości, których określenie też nie było takie oczywiste. Musiałyśmy wybrać trzy najważniejsze z trzydziestu siedmiu. Nie było to łatwe, a nasze własne odpowiedzi często nas zaskakiwały.

Okazało się, że wartości odzwierciedlają najważniejsze obszary naszego życia, które często są zaniedbane, a przez to brakuje nam poczucia szczęścia oraz spełnienia. To był jeden z przełomowych momentów tych warsztatów, ponieważ wsłuchałyśmy się w siebie i dotarłyśmy do najgłębszych obszarów swojej duszy. 

W kolejnych etapach gry odkrywałyśmy, jak wiele mamy zasobów, aby ruszyć do przodu, czy to ze zmianą pracy, rozwojem biznesu, nowym pomysłem, czy zmianami w życiu osobistym. Dostrzegałyśmy swoje mocne strony, zasoby, talenty, pasje, cechy i umiejętności, dzięki którym możemy zrealizować swoje cele.

Odkryłyśmy swoje dominujące archetypy, które napędzają wiele naszych zachowań. Zrozumiałyśmy, że w codziennym życiu mamy wokół siebie sojuszników i osoby, które mogą nam pomóc, np. z rozwojem biznesu. Przez cały dzień, słuchając się wzajemnie, opisując sytuacje, w jakich się znajdujemy, odnajdywałyśmy potencjał biznesowy w tym, co często uważamy za oczywiste i zwyczajne.

Na koniec dnia prawie każda z nas odpowiedziała sobie na pytanie: jaki cel chcę zrealizować i jak wiele mam, aby to uczynić.

Ważną jakością, którą dała nam już drugiego dnia Szkoła Liderek to współtowarzysz. Każda z nas wylosowała spośród uczestniczek swoją partnerkę, która przez pół roku będzie ją wspierała, motywowała i pomagała.

Tak dotarłyśmy do końca gry, bogate we własne, zidentyfikowane podczas warsztatu zasoby, gotowe na podjęcie wyzwań, gotowe na zmiany i rozpoczęcie własnych biznesów.

A wszystko to za sprawą prowadzących warsztat oraz gry, która (jak powiedziała jedna z liderek) jest jak film akcji – ma fabułę trzymającą w napięciu, niespodziewane zwroty akcji i szczęśliwe zakończenie.

Zakończenie, które mówi, że każdy powinien iść za tym, co mu w duszy gra, zaufać swojej intuicji,  realizować się w swoim obszarze i działać, nie poddawać się. W drugi dzień Szkoły Liderek popłynęła między uczestniczkami piękna, popychająca do działania energia. To czas refleksji i obierania właściwego kursu.

O Szkole Liderek

Naszą misją jest wspieranie Kobiet w stawaniu się liderką własnego życia, czyli  osobą wychodzącą z inicjatywą i realizującą własne pomysły. 

Co roku 30 wybranych kobiet podczas 6-miesięcznego programu ma okazję szlifować swoje talenty, stawać się bardziej przedsiębiorcze, odkrywać swój potencjał biznesowy, nawiązywać wartościowe relacje oraz sprawdzać się w działaniu przy realizacji autorskich konferencji.

Sprawdź najbliższy termin rekrutacji i APLIKUJ