Relacja z trzeciego dnia zjazdu Szkoły Liderek

24 listopada 2018

Kopalnia zasobów i pomysłów, zasady bezpiecznego budowanie biznesu, zmiana nawyków oraz: >> profesjonalna sesja zdjęciowa

>>  autorski planer Kasi w prezencie

Podczas inauguracji Szkoły Liderek, kiedy Kasia Dziubałka wspomniała, że czeka nas – adeptki 8. edycji – mnóstwo pracy, pomyślałam: „OK, zajęcia, będzie dużo zadań, jakiś egzamin, damy radę.”  Tymczasem ogromną częścią tego zjazdu nie były ćwiczenia, jakie możemy kojarzyć ze studiów, ale praca nad sobą i uświadomieniem sobie, czego tak naprawdę chcę i w czym jestem dobra.

Na tym też polegała pierwsza cześć warsztatów z Gosią Smoczyńską, założycielką i liderką „Kobiet Sukcesu”. Podczas tworzenia kopalni zasobów i pomysłów miałyśmy za zadanie wypisać wszystkie swoje pasje i zdolności.  W tym teoretycznie banalnym zadaniu wracałyśmy czasem do wspomnień z dzieciństwa. Na podstawie tego próbowaliśmy znaleźć jak najwięcej pomysłów na siebie, szukając,  w czym byłybyśmy wtedy dobre.

O tym, jak długa bywa ta podróż, świadczą marzenia dziewczyn związane z biznesem, które nie pokrywają się z ich aktualnym doświadczeniem. Po raz kolejny każda z nas dostała dawkę wniosków, którą można skrócić do sentencji: prowadzenie własnego biznesu jest trudnym przedsięwzięciem, ale też dającym ogromną satysfakcję oraz poczucie samorealizacji. Pod warunkiem, że robimy to z pasji i dla pasji. W końcu, jak by się czuł cukiernik-pasjonat jako menadżer grupy marketingowej w dziale telekomunikacji?

Następnie miałyśmy pierwsze dłuższe zajęcia z obecną właścicielką Szkoły Liderek, Kasią Dziubałką, która poprzez swoją historię starała się nam przekazać, jak w rozsądny i bezpieczny finansowo sposób można budować własny biznes.

Najbardziej paraliżujący okazał się strach z powodu braku poduszki finansowej. Bo jak mi się zamarzy zarabiać na tym, co chcę? Mam dzieci, kredyty, opłaty – a jak się nie uda?

Tak naprawdę wiele biznesów można prowadzić jednocześnie z dotychczasową pracą i dopiero wtedy, gdy obie drogi finansowania będą na tyle mocne, aby utrzymać się na jednej z nich, możemy pozwolić sobie na odejście z pracy. Sekretem tego procesu jest metoda małych kroczków i przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do celu.

Po tych warsztatach utwierdzam się w przekonaniu, że wszystko jest możliwe. Najcięższym zadaniem nie jest otwarcie własnej firmy, ale te wszystkie etapy pomiędzy: otwarcie się na nowe możliwości, zaprzestanie powielania nawyków, podejmowanie wyzwań, cierpliwe dążeniem do celu, czasem przełamanie własnego lęku przed tym, co powiedzą najbliżsi. Właśnie pracą nad sobą wraz ze znalezieniem balansu w życiu oraz poznawanie siebie od nowa jest znaczną częścią sukcesu.

Aby nam w tym nam pomóc,  Kasia obdarowała nas planerami, które osobiście zaprojektowała. Oprócz listy zadań do wykonania na każdy dzień znalazło się tam dużo niebanalnych pomysłów na analizę tego, co mamy już w życiu, co chcemy osiągnąć, czego obecnie nam brakuje. Najmilszymi kartkami są zapiski pod hasłem: jak się nagrodzisz, gdy osiągniesz swój cel. …………………………….…………………….;;;;;;;..;

Oczywiście, aby przełamać swoją rutynę, dostałyśmy kilka zadań zgoła łatwych, ale wymagających powtarzania dzień w dzień. W końcu, jeśli chcemy zmieniać życie na wymarzone, musimy zacząć już teraz!

Kolejnym punktem warsztatów Kasi była prezentacja przyniesionych książek, które nas inspirowały, które zapamiętałyśmy, czy po prostu uważałyśmy za wartościowe. Pomysł o tyle ciekawy, że sama niektóre książki – z powodu mało trafionego tytułu – zapewne odłożyłabym na półkę w księgarni, mimo tak ciekawej zawartości.

Pod koniec dnia, dzięki Grażynie Sądolewskiej, miałyśmy małe wprowadzenie na temat tego, jak wyglądać atrakcyjnie (co zależy od naszej figury czy typu urody).

Jednak najwięcej emocji budził kolejny dzień, kiedy teoria przeszła w praktykę. Każda z nas miała profesjonalną sesję zdjęciową, a dziewczyny dzięki ogromnemu doświadczeniu zamieniły się również w stylistki.

O Szkole Liderek

Naszą misją jest wspieranie Kobiet w stawaniu się liderką własnego życia, czyli  osobą wychodzącą z inicjatywą i realizującą własne pomysły. 

Co roku 30 wybranych kobiet podczas 6-miesięcznego programu ma okazję szlifować swoje talenty, stawać się bardziej przedsiębiorcze, odkrywać swój potencjał biznesowy, nawiązywać wartościowe relacje oraz sprawdzać się w działaniu przy realizacji autorskich konferencji.

Sprawdź najbliższy termin rekrutacji i APLIKUJ