2. zjazd w Szkole Liderek 19-20.11.2022

 

19 listopada 2022

Dzień pierwszy drugiego zjazdu, rozpoczęła nasza main liderka Kasia Dziubałka, z którą miałyśmy okazję spędzić niemalże cały dzień warsztatowy. W tym miejscu należy dodać także, iż nasze szeregi zasiliła nowa liderka – Ania, supporter. Po przywitaniu nie zabrakło losowania kart z afirmacjami oraz dzielenia się przemyśleniami i refleksjami jakie pojawiły się w dwutygodniowej przerwie między zajęciami.

Kasia wprowadziła nas w temat tzw. programowania negatywnego, które serwują nam napływające z zewnątrz bodźce i treści, w głównej mierze za sprawą mediów. Następnie przeszłyśmy do tematu głównego, jakim były finanse. Mówiłyśmy o wielości strategii na polepszenie własnej sytuacji finansowej i o tym, iż najlepszą metodą na powielanie kapitału jest opieranie się na kilku źródłach zarobku. Kasia mówiła także, o trzech głównych filarach firmy, do których zalicza się mindset, manifestacja oraz strategia, a które są ze sobą ściśle powiązane i w strategii budowania firmy nie należy pomijać żadnego z nich.

Oczywiście nie zabrakło angażujących ćwiczeń – wraz z dziewczynami wypisywałyśmy negatywne przekonania na temat pieniędzy, by następnie przekształcić je w pomocne afirmacje. Każda z nas miała również za zadanie ustalić sobie cel finansowy na następne 6 lub 12 miesięcy i skupić się na wizji nagrody jaką sobie „zafundujemy” w wyniku jego realizacji tak, by wizja owej nagrody uskrzydlała nas i motywowała w działaniu. Poruszałyśmy także temat naszych własnych przekonań i schematów, które blokują nas w przedsiębiorczym działaniu. W kolejnym etapie miałyśmy za zadanie pracę w parach na temat cech, które mogłybyśmy zaadaptować w naszym codziennym działaniu, a które są charakterystyką osób, które osiągnęły już cel, do którego my same zmierzamy.

Niespodzianką był także element świąteczny i każda z nas mogła zostać Mikołajem. Losowałyśmy imiona jednej z dziewczyn w grupie i na kolejnym zjeździe będziemy mogły wręczyć sobie prezenty w postaci książek.

By nie tracić tępa, przeszłyśmy do omówienia zadań jakie stoją przed każdą z liderek, gdyż szkoła zakłada naszą aktywizację nawet daleko poza jej murami! Każda z nas zdobywa punkty za wykonywanie zadań, które przybliżają nas do pięknego różu na świadectwie końcowym, jednak absolutną wisienką na torcie, będą organizowane przez nas wydarzenia –  Kasia podzieliła nas na czteroosobowe zespoły (na dobór osób w grupach miały wpływ m.in. nasze profile wyłonione dzięki metodzie Wealth Dynamics), z których każdy ma za zadanie zorganizowanie konferencji/warsztatów lub innego wydarzenia z udziałem prelegentów, którzy zaprezentują się na wydarzeniu i podzielą wraz z uczestnikami swoją wiedzą odpowiadającą tematowi przewodniemu wydarzenia.  Na koniec tej części, Kasia zapoznała nas z metodą „Design Thinking”, jednak nie ma co ukrywać, że ciężko było przebić się przez szum i gwar wylewających się z nas pomysłów dotyczących konferencji.

Dzień zakończyła z nami Basia Filipczyńska, dzięki uprzejmości której, mamy przytulne miejsce do naszych warsztatowych spotkań. Basia opowiedziała nam o swojej drodze, która doprowadziła ją najpierw do metody określanej mianem „planu duszy” by ostatecznie zająć Soul Choachingiem. Basia opowiadała nam o metodzie oraz o tym, iż nic nam się nie udaje samo, ale jest wypadkową podejmowanych przez nas decyzji i jeśli podejmujemy je z poziomu nie tylko umysłu, ale i serca, zawsze doprowadzą nas one do upragnionego i pisanego nam celu. Koniec zwieńczyła przepiękna medytacja, którą poprowadził dla nas nasz gość.

Niedzielny poranek rozpoczęłyśmy tym samym akcentem, który zakończył sobotnie spotkanie, a więc medytacją, podczas której każda z nas miała okazję spotkać się ze swoją wewnętrzną mądrością. Dziś poprowadziła ją dla nas Anna Dorot niekwestionowana królowa kolorów i pozytywnej energii. Ania jest stylistką marki i właścicielką firmy Brand Sugar. Wprowadziła nas ona w tajniki brandingu, czyli wizualnej strony marki. Każda z dziewczyn z pewnością zgodzi się ze mną, że tak bardzo jak medytację, kochamy również karty  – i tym razem ich nie zabrakło. Był to wstęp do poruszenia tego jak ważne jest, aby branding przebiegał w zgodzie z nami samymi i opierał się na naszej wyjątkowości. W dalszej części rozmawiałyśmy o kolorach i o tym jak ogromne znaczenie mają w kreowaniu marki – okazuje się bowiem, iż pierwszą rzeczą na którą reaguje klient, jeszcze na poziomie podświadomym, są właśnie kolory. Ania zapoznała nas z podziałem kolorów na ciepłe i zimne oraz systematyką, która przyporządkowuje je do pór roku, i tak jedne kojarzone będą z energią, kreowaniem czy pasją, inne zaś z elegancją, dokładnością czy luksusem – jak widać już na tym etapie dobór barw będzie nas przybliżał bądź oddalał od potencjalnych klientów. Zatem ta część wzbogaciła nas o wiedzę jak „pokolorować” swoją markę oraz jak ją rebrandingować.

Naszym drugim gościem była Marta Uczciwek, fotografka, która dzieliła się z nami wiedzą na temat marki osobistej. Często chcąc rozkręcić własną firmę, w pierwszej kolejności skupiamy się na rzeczach technicznych jak chociażby sprawy urzędowe i formalności, jednak najbardziej kluczowym elementem jest zastanowienie się nad tym, czego gwarancją jest nasza marka i kim jest nasz idealny klient. Marta mówiła również, iż w budowaniu marki osobistej powinnyśmy skupiać się na naszych talentach i niepowtarzalności, gdyż stanowią one najlepszą bazę pod budowanie marki osobistej. 

Dużo mówiłyśmy także o określeniu własnej misji i tego, że nasza marka osobista to m, dlatego niemożliwym jest budowanie jej w oderwaniu od własnego systemu wartości i przekonań. Kolejnym poruszonym elementem, było promowanie swojej marki osobistej oraz wychodzenie do klientów. Marta zaznaczała, iż dobra oferta to nie wszystko, ogromną rolę odgrywa także to, co dajemy klientom w kontakcie z nami, jakimi jesteśmy osobami i jak to wszystko promujemy. Budowa marki osobistej to proces, który wymaga od nas m.in. konsekwencji, zaangażowania czy autentyczności. Na zakończenie tej części, każda z nas miała za zadanie stworzenie swojego BIO czyli, krótkiego opisu reklamującego i opisującego naszą misję, narzędzia i usługi oraz to, do kogo chcemy z tym trafić.

Niedzielne warsztaty zakończyłyśmy wraz z Kasią Dziubałką, podsumowując weekend i mówiąc z czym każda z nas wychodzi – oj, działo się!

To pisałam ja,

Dominika Łaciak (sceptyk)