Pierwszy dzień w Szkole Liderek!

16 października 2021

Pierwszy dzień w Szkole Liderek rozpoczął się wykładem Małgosi Wydmańskiej – Flow Consultant metody rozpoznawania talentów i budowania zespołów opartych na talentach – Talent Dynamics®.

Nie był to zwykły początek wykładu 🙂 …był on magiczny!

Każda z uczestniczek przedstawiała się grupie z zapaloną świecą w dłoniach, mówiła z jaką intencją przyszła… Następnie osoba trzymająca świecę miała powiedzieć osobie po swojej lewej stronie coś dobrego…cudownie! Tyle dobra popłynęło w kierunku każdej z nas! Spisany został także kontrakt, w którym zawarłyśmy zasady obowiązujące podczas wykładu.

Gosia opowiedziała nam swoją historię o wypaleniu zawodowym, o pracy ponad siły, o braku czasu dla rodziny, o tym jak zmieniła swoje życie po tym wydarzeniu…

 Jej wskazówki dla nas to:

  1. Uwolnij się od stresu.
  2. Słuchaj siebie.
  3. Porzuć zosiosamowatość.
  4. Znajdź grupę wsparcia.

Następnie Gosia mówiła o 5 zasadach coachingu, przytaczając hasło: Enough is good enough

  1. Jesteś w porządku taka jaka jesteś
  2. Zmiana jest nieunikniona
  3. Szukaj w każdym zachowaniu pozytywnej intencji
  4. Zaufaj sobie, bo dokonujesz najlepszego wyboru ze wszystkich możliwych na dany moment
  5. Masz w sobie wszelkie zasoby jakie ci są potrzebne

Następnie uczestniczki mówiły jak rozumieją FLOW, co to jest ich zdaniem. Dla jednych było to bycie w harmonii, dla innych lekkość, przepływ w zgodzie z sobą, szybko, łatwo, przyjemnie.

FLOW – to droga najmniejszego oporu, która służy nam, naszemu zdrowiu.

Uczestniczki miały napisać po 2 sytuacje w których były we flow oraz 2 w których nie były we flow. Robiłyśmy również Flow Index Test – do powtórzenia i sprawdzenia na koniec szkoły. Miałyśmy odpowiedzieć na pytanie: Jakie 2 pierwsze kroki podejmę dla podniesienia poziomu flow? Pierwszy do wykonania w przyszłym tygodniu, drugi do wykonania w trakcie trwania Szkoły Liderek.

Kolejnym etapem wykładu Gosi było omówienie testu Talent Dynamics dla każdej z nas i podpowiedzi jakie profile są  nam pomocne w życiu. Tu rozgorzała żywa dyskusja, bo każda z nas była ciekawa ról, jakie pełniła w pracy zawodowej.

Kolejnym bardzo ciekawym wykładem był wykład Kasi Jagiełło – autorki książki „Queen in flow”, ekspertki Personal Leadership, certyfikowanego trenera i partnera globalnego Talent Dynamics®.

Kasia dokładnie omówiła z nami nasze profile Talent Dynamics, wprowadzone zostały drobne korekty, gdy podczas dyskusji okazywało się, że może mamy coś jednak bardziej z innego profilu 🙂

 

Po wykładzie Kasi przybyła do nas Gwiazda! Kobieta rakieta – Beata Namiotko – trener i mówca motywacyjny, ekspert inwestowania w nieruchomości.

Beata opowiedziała nam o swoim życiu, o drodze jaką przeszła, o swojej pracy z pasją, o podróżach na które ją stać! Cudownie było jej posłuchać z jakim FLOW pracuje, jak potrafi korzystać z życia! Jak   zarabianych pieniędzy często nie wydaje na zbytki…choć zdarza jej się zaszaleć.

Kobieta żyjąca pełną parą! I wyglądająca jak milion dolarów 🙂

Był to dzień pełen wrażeń i mnóstwa informacji, pozytywnej energii i mocy!

Relację napisała: Joanna Pacewska