Ruszyła 12. edycja Szkoły Liderek

7 listopada 2022

Pobudka 4.30, dzieciaki i zwierzaki zaopiekowane, mogę wyruszać na pierwszy zjazd Szkoły Liderek. Przede mną podróż pociągiem i spotkanie z kobietami, które tak jak ja, szukają swojej przestrzeni oraz z tymi, które mają nam pomóc w osiągnięciu celu.

Jeszcze przed zjazdem naszym zadaniem było zrobić test osobowościowy Wealth Dynamics® oraz test Sacred Money Archetype® do oceny naszego profilu finansowego. Na maila otrzymałyśmy raporty.

Powitała nas Kasia Dziubałka i oddała w ręce Ani Stępień-Kraski. Na początek przedstawiłyśmy się. W 12. edycji Szkoły Liderek wystartowało 12 kobiet, z Krakowa, Częstochowy, Szczecina, Warszawy, a jedna nawet z Norwegii. Okazało się, że wśród nas jest zgodnie z nomenklaturą Wealth Dynamics: 5 Kreatorów, 3 Supporterów, 2 Gwiazdy, 1 Mechanik i 1 Trader.

Ania Stępień-Kraska w bardzo poukładany sposób, jak przystało na Lorda, przeprowadziła nas przez koło Wealth Dynamics®., pokazała mocne i słabe strony poszczególnych profili oraz zasady dobierania zespołów (zasada +2+3). Następnie przeszłyśmy do naturalnego cyklu rozwojowego firmy i pytań jakie należy sobie zadać ustalając model swojego biznesu.

W części dotyczącej profili finansowych omówiłyśmy nasze potencjały finansowe i jak możemy z nich korzystać, a także sposoby radzenia sobie z mankamentami. W celu zmiany perspektywy finansowej Ania zaproponowała uczestnictwo w medytacji prowadzonej, co było niezwykle inspirującym doświadczeniem.

Wieczorem spotkałyśmy się na wspólnej kolacji. Nie ma jak dodatkowa okazja do podzielenia się swoimi historiami, doświadczeniami i wrażeniami w miłej atmosferze Fabryki Norblina.

W drugi dzień zjazdu zajęcia poprowadziła Edyta Szczęsna-Zakrocka i przedstawiła nam swoją Formułę Szczęścia opartą na modelu PERMA. Edyta, Mechanik według Wealth Dynamic, do pracy wykorzystała Karty Emocji oraz Karty Wewnętrznego Rozpoznania. W dalszej kolejności bazowałyśmy na pracy z narzędziami: Koło Wartości i Kartą Marki Osobistej. Uczyłyśmy się o elementach strategii biznesowej, ustalaniu misji, wizji oraz celów korzystając z modelu SMART(ER) i SOSTAC.

Drugi dzień zjazdu zamknęło spotkanie z inspirującą kobietą biznesu Martą Skrok, Deal Makerem, która przedstawiła swoją drogę do wolności finansowej i równowagi w życiu. Mogłyśmy uczestniczyć w medytacji przy wspaniałych dźwiękach Tiny Malia.

Za mną inspirujący weekend i powrót do codzienności. Wyjeżdżam, jak na prawdziwego Kreatora przystało, z mnóstwem pomysłów i wizji, ale jednocześnie z pewnym uporządkowaniem. Wiem, że moje projekty powinny skupiać się na wykorzystaniu potencjału w zakresie profilu Kreatora, a jedynie w marginalnym zakresie jako Gwiazdy czy Mechanika. Wiem, że powinnam kierować projektami na etapie start-upów oraz to, że jako finansowa łączniczka mam do wypracowania model zarabiania na łączeniu ludzi.

Nie mogę doczekać się kolejnego spotkania…

Ewa, Kreatorka