Konferencja „Wolna, Kobieca, Szczęśliwa”

19 marca 2022

W sobotę 19 marca, w bardzo przyjemnym miejscu, jakim jest Bliski Wschód-Vege Street Food&Coctail Bar, odbyła się konferencja networkingowa dla kobiet pt.: „Wolna-Kobieca-Szczęśliwa”, którą zorganizowały i prowadziły Anna Zasadzka i Edyta Szczęsna-Zakrocka, absolwentki XI edycji Szkoły Liderek.

Już od wejścia czuć było przyjazną atmosferę, zapach kawy oraz ciasteczek. Gości witała Bożena Staworko – Liderka, która rozdawała losy z numerkami oraz drobne upominki od sponsorów konferencji: Radio Kolor 103 FM, Głos Mordoru, Szkoła Liderek, BIC, Nieidealnaanna, Holistycznie piękna, Woolfashion i Milabo.

Po rozpoczęciu wydarzenia jako pierwsza wystąpiła Katarzyna Dziubałka – właścicielka Szkoły Liderek, która opowiedziała o idei Szkoły:  co roku 12 wybranych dziewczyn może uczyć się przedsiębiorczości, poznać swoje talenty i mocne strony, zbudować swój wizerunek, zyskać odwagę w wystąpieniach, nauczyć się jak prowadzić marketing online.

Następnie przesympatyczna restauratorka Katarzyna Kowalczyk, która zarządza restauracją Bliski Wschód i Loft z wielkim wdziękiem i dowcipem opowiedziała nam, jak powstał pomysł na takie miejsce i orientalne menu oraz jakie wydarzenia odbywają się w tej niezwykłej przestrzeni. Opowiadając o drodze, jaką przeszła, potwierdziła powiedzenie „Chcieć, to móc”.

Kolejna prelegentka Agnieszka Konecka, właścicielka ShiZen-manualne terapie twarzy, opowiedziała nam o  masażach, które wykonuje i  o codziennej pielęgnacji twarzy. Wykonałyśmy nawet razem z Agnieszką masaż twarzy, który każda z nas powinna robić, chociaż 20 minut dziennie. Zostały rozlosowane losy, a nagrodą były masaże twarzy na miejscu, które wykonywała Agnieszka w tej wspaniałej przestrzeni. Agnieszka swoim młodzieńczym wyglądem potwierdza, że warto dbać o siebie.

Wspaniale zaprezentowała się nasza uczestniczka XI edycji Szkoły Liderek: Edyta Szczęsna Zakrocka, która była współorganizatorką konferencji Wolna Kobieca Szczęśliwa. Edyta przybliżyła nam swoją drogę od dziennikarki, logistki, korpoludki i pracowniczki agencji marketingowej aż do…odejścia z etatu, odnajdowaniu szczęścia, malowania i spełniania się.

Nie mogę napisać, że  jest morsem, gdyż lubi wszelkie feminizmy, więc nasza Edyta jest niesamowitą foczką, która moczy się w zimnej wodzie i ćwiczy 5 razy w tygodniu. Jest coachinią kobiet w swojej Pracowni Pozytywnych Relacji https://elementyszczescia.pl/, maluje piękne obrazy i działa w Nowej Stacji w cyklu spotkań dla mam: Aktywne Mamy działamy, a niebawem będzie prowadziła kurs malarstwa intuicyjnego, gdyż jak twierdzi, malowanie zdejmuje blokady i jest procesem terapeutycznym.

Jej elementy szczęścia to pozytywne emocje, zaangażowanie-poszukiwanie pasji, relacje, dbanie o siebie i innych, sens i znaczenie oraz celebrowanie osiągnięć.

Kolejna prelegentka była dla mnie zaskoczeniem… Delikatna uroda, spokój i opanowanie, kobieca koszula i spódniczka. To widziałam na zewnątrz…zanim Iwona Szwajkajzer nie rozpoczęła swojego wystąpienia, gdyż Iwona to po prostu wulkan energii! Silna osobowość, przedsiębiorczość, konsekwencja, odwaga i charyzma. Cóż to był za wykład! Iwona odkryła nam kulisy swojej działalności, udzieliła dobrych rad. Opowiadała nam, jak znalazła pomysł na siebie i swoją niszę na rynku, gdyż Iwona to twórczyni  KHS Constantly Improving Brands-butikowej agencji marketingowej, lider rozwoju marketingu rolniczego w Polsce, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w tematyce budowania marki i kreacji niepowtarzalnych kampanii marketingowych. Iwona buduje firmę na potencjale kobiet, potrafi dzielić zadania w firmie, ważne są dla niej relacje, choć bycie szefem nie jest łatwe. Zatrudnia kobiety,  gdyż wie, że mamy z dziećmi są zorganizowane i gotowe na wyzwania, za co dostała od nas kobiet gromkie brawa.  Nie zdążyła nam powiedzieć, że ostro trenuje na siłowni ze sztangą…co widziałam na jej FB, a wtedy dostałaby podwójne brawa. Iwona potrafi znaleźć czas dla siebie, na odpoczynek, podziękowanie sobie, celebrację chwili.

Kolejną cudowną prelegentką była Ania Zasadzka, uczestniczka XI edycji Szkoły Liderek, współorganizatorka konferencji Wolna Kobieca Szczęśliwa.

Ania jest coachką pewności siebie i mocnych stron, zajmuje się też mentoringiem IT, wspiera kobiety w budzeniu ich wewnętrznej mocy, aby z wiarą w siebie spełniały swoje marzenia. Prowadzi blog https://zawodowopewnasiebie.pl/

Od Ani bije ciepło i spokój, opanowanie…nic dziwnego, że na co dzień pracuje jako analityczka biznesowa w branży IT, choć kiedyś koledzy z pracy zarzucali jej, że podchodzi zbyt emocjonalnie do pracy. Ania opowiedziała nam, jaką drogę przeszła, do czego prowadzi zaprzeczanie sobie, jak ważne jest zaakceptowanie siebie, odpuszczenie wielu rzeczy, aby cieszyć się życiem i zdrowiem. Nikt nas nie będzie krytykował bardziej niż my same-Ania powtarza i uczy, jak być dla siebie dobrą!  Dla Ani ważne są empatia, intuicja, współpraca i nimi kieruje się w życiu. Mówiła o naszych kobiecych supermocach i różnicach w budowie mózgu mężczyzn i kobiet.

To wyjaśnia wiele…

Odkąd Ania pozbyła się „zosiosamowatości”, jak sama mówi, działa w zgodzie ze swoją kobiecością, jej życie weszło na inny, lepszy poziom. Stosuje codziennie ćwiczenia uważności, do czego zachęcała na swoim wykładzie.

Jako ostatnia wystąpiła Ewa Rykowska ze swoimi pięknymi zdjęciami. Fotografia to dla Ewy nie tylko zdjęcia, ale też metoda na rozwój w twórczy sposób. Swoje sesje prowadzi niebanalnie, poznając najpierw swoją klientkę, wychodząc z założenia: „W jakim stopniu jestem w stanie pokazać światu moje prawdziwe ja”.

Ewa pokazała nam, jak jesteśmy różne, jak jedną fotografię każda z nas może zinterpretować na swój sposób. Każda z nas miała sobie odpowiedzieć na pytania: czym jest moja kobiecość? W jakich sytuacjach czuję się kobieco? Gdyby nic Cię nie ograniczało, jak byś zamanifestowała swoją kobiecość? I gdyby moje zdjęcie mogło mówić, co by powiedziało o Tobie? To była chwila refleksji.

Świetną puentą okazał się przeczytany przez Ewę wiersz Wisławy Szymborskiej pt.: „Portret kobiecy”, który tak wspaniale opisuje nas kobiety: silne, zaradne, a zarazem wrażliwe, wolne i szczęśliwe tak,  jak na naszej konferencji  „Wolna-Kobieca-Szczęśliwa”.