Czego możesz nauczyć się od Coco Chanel?

14 grudnia 2020

Coco Chanel, kobieta, która zrewolucjonizowała świat mody i uwolniła kobiety ze sztywnych gorsetów, dosłownie i w przenośni. Charyzmatyczna, tajemnicza i uparta osiągnęła sukces biznesowy w czasach, kiedy to kobiety mogły jedynie pomarzyć o własnym interesie na dużą skalę. Jak się okazało dała początek firmie, która po dziś dzień świetnie prosperuje. Kochała perły, czerń, biel, marynarskie pasy, proste fasony i delikatne sukienki, w których kobiety mogły swobodnie oddychać, w końcu. Jej intuicja biznesowa wciąż jest drogowskazem. Monika Kaźmierczak, adeptka Szkoły Liderek, opisała 5. lekcji, które wyciągnęła z filmu o Coco Chanel, w reżyserii Anne Fontaine z genialną Audrey Tautou w roli głównej

5 LEKCJI Z  FILMU O COCO CHANEL

1. Jeśli chcesz stworzyć coś nowego, nie możesz myśleć jak inni/ pozostali. Gdybyśmy wszyscy wciąż myśleli tak samo i zadowalali się tym samym, nic by się nie zmieniało.

2. Trudne zdarzenia w naszym życiu mogą napędzać nas do działania, możemy przekuć je w nasze sukcesy – „trudny start” nas nie determinuje.

3. Bądź odważna, wprowadzanie innowacji jej wymaga. Odwaga to czasami również nieprzejmowanie się powierzchowną opinią innych.

4. Ludzie czasami tak naprawdę nie wiedzą, czego potrzebują. Wygrywa ten, kto odgaduje niewypowiedziane/ jeszcze niesformułowane pragnienia i potrzeby oraz znajduje na nie odpowiedź. Kto odgaduje i znajduje? Kto obserwuje. Odpowiedzi są często tuż obok albo jeszcze bliżej.

5. Kobieta powinna umieć przyjmować pomoc, jeśli jej potrzebuje. Czasami nie tylko przyjmować, ale i prosić o nią, jeśli jej potrzebuje. Ale powinna także wiedzieć, że nie potrzebuje jej permanentnie – uwierzyć w to, że najczęściej ma wszelkie zasoby, by ruszyć do działania.

 

3 CYTATY OD COCO CHANEL, KTÓRE WARTO ZAPAMIĘTAĆ:

1. Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.

2. Aktem największej odwagi wciąż pozostaje samodzielnie myśleć. Głośno.

3. Piękno zaczyna się w chwili, kiedy decydujemy się być sobą.