7 filmów dla Kobiet Przedsiębiorczych

15 grudnia 2020

Dzisiaj przychodzimy do Was z toplistą siedmiu filmów, które każda Liderka powinna zobaczyć. Opowiadają one o kobietach, które postanowiły pójść własną ścieżką, walcząc o siebie, sięgając po życie, jakie sobie wymarzyły.

1. PRAKTYKANT

Ben nie odkrywa uroków emerytury. Wkrótce rozpoczyna staż w redakcji strony internetowej o modzie.

2. JOY

Joy Mangano jest samotną matką z Long Island, która wynajduje mopa i walczy o lepsze życie dla swojej rodziny.

3. COCO CHANEL

Coco Chanel, kobieta, która zrewolucjonizowała świat mody i uwolniła kobiety ze sztywnych gorsetów, dosłownie i w przenośni. Charyzmatyczna, tajemnicza i uparta osiągnęła sukces biznesowy w czasach, kiedy to kobiety mogły jedynie pomarzyć o własnym interesie na dużą skalę. Jak się okazało dała początek firmie, która po dziś dzień świetnie prosperuje. Kochała perły, czerń, biel, marynarskie pasy, proste fasony i delikatne sukienki, w których kobiety mogły swobodnie oddychać, w końcu. Jej intuicja biznesowa wciąż jest drogowskazem. Więcej o filmie z Coco Chanel w innym naszym wpiscie: https://www.szkolaliderek.pl/coco-chanel/

4. DZIKA DROGA

Film powstał na podstawie książki Cheryl Strayed, która postanowiła zmienić swoje życie, ale pomóc w przemyśleniach nad nim mogła tylko piesza wędrówka przez całe Stany Zjednoczone.

5. DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY

Początkująca dziennikarka wkracza do świata mody, dostając pracę asystentki redaktor naczelnej czasopisma „Runaway” – Mirandy Priestley, która trzęsie całym światem haute couture.

6. SAMA PRZECIW WSZYSTKIM

Rozchwytywana waszyngtońska lobbystka stawia czoła najtrudniejszemu przeciwnikowi w swojej karierze.

6. GIRLBOSS (NETFLIX)

„Szefowa” – serial na podstawie bestsellerowej książki „#Szefowa” autorstwa Sophii Amoruso, założycielki marki odzieżowej Nasty Gal. Opowiada on historię Amoruso (Britt Robertson), która zaczynała od sprzedaży ubrań vintage na eBayu, a już w wieku 28 lat została szefową własnej firmy Nasty Gal – wartego miliony dolarów imperium mody.