Magiczna mapa marzeń

9 kwietnia 2021

Mapa marzeń to absolutnie jedno z najbardziej magicznych narzędzi rozwoju osobistego. Wielokrotnie widziałam związane z nią cuda – zarówno u siebie, jak i u innych. Kiedyś robiłam ją dwa razy do roku, teraz robię jedną, zazwyczaj w grudniu lub styczniu.

KIEDY NAJLEPIEJ ZROBIĆ MAPĘ MARZEŃ?

Zapewne nów w Baranie, gdyż Baran zaczyna nowy rok astrologiczny. W tym roku wypada 12 kwietnia i jest to świetny dzień do zrobienia mapy marzeń. Nów w znaku Byka jest dobry dla celów finansowych, dla nauki lub podróży – nów w Bliźniętach, a dla związków – nów w Wadze. 

Aczkolwiek niektórzy mówią, że można ją robić w nów dowolnego miesiąca, czasem podczas pełni lub po prostu wtedy, kiedy masz ochotę. Najważniejsze jest Twoje nastawienie i działanie! Pamiętaj, że zrobione jest lepsze od doskonałego. Tym bardziej mapa – nie musi być doskonała.

Osobiście robiłam mapy bardzo intuicyjne i bardzo poukładane. Mapa to praca z podświadomością i zawsze ukierunkowuje wszechświat tak, aby działał na naszą korzyść.

Dlatego zachęcam Cię do jej zrobienia – jest to świetna, kreatywna zabawa, która może Ci wyjść tylko na dobre więc może warto poświęcić te kilka godzin w roku?

KIEDY ZREALIZUJE SIĘ MOJA MAPA MARZEŃ?

Podobno dobra mapa potrafi się zupełnie zrealizować w rok. Moje mapy najczęściej urzeczywistniają się w pełni od 3 do 5 lat. Natomiast tuż po jej zrobieniu kilka aspektów zrealizuje się w 100 procentach w najbliższych miesiącach. Szybkość realizacji mapy marzeń zależy w dużej mierze od tego czy wklejamy tam nasze prawdziwe pragnienia, czy może obrazy pochodzące bardziej z głowy niż z serca.

Chcesz schudnąć i wiele razy robiłaś mapę marzeń ze szczupłą sylwetką i nic z tego? Może tak naprawdę nie chcesz schudnąć. Może dodatkowe kilogramy sprawiają, że czujesz się bezpiecznie i wszechświat nie może Ci zabrać poczucia bezpieczeństwa. Kolejne pytanie, jakie trzeba sobie zadać, to czy wykonałaś jakieś kroki w kierunku spełnienia swoich marzeń. Mapa marzeń prędzej czy później się spełni, ale musisz na to pozwolić.

JAK ZROBIĆ MAPĘ MARZEŃ?

Tak, jak wspomniałam wcześniej swoją mapę robię intuicyjnie. Przeglądam kilka magazynów i wycinam to, co akurat przyciągnie mój wzrok albo też idealnie obrazuje moje pragnienia. Np.: napisy, hasła, zdjęcia. Staram się nie ograniczać. Kleję mapę z różnych obszarów życia, ale zdarzyło mi się także robić osobną mapę dedykowaną tylko biznesowi lub życiu prywatnemu. Działa super! Zrobienie mapy to spory wysiłek, zajmuje kilka godzin. Można także wybrać się na warsztaty temu poświęcone.

CO POTRZEBUJĘ DO ZROBIENIA MAPY MARZEŃ

  • Stare magazyny i kolorowe gazety (mogę być też nowe), wydruki z internetu, własne zdjęcia
  • Karton z bloku do nalepiania zdjęć, może być też karton kolorowy A3 lub A2 – można kupić w każdym empiku
  • Dobry klej do papieru
  • Nożyczki
  • Zszywacze biurowe
  • Flamastry, długopisy i kredki

Na wielki karton trzeba nakleić zdjęcia przedstawiające to, o czym marzysz. Z gazet, katalogów, zdjęć wybierz to, co Cię kręci, zachwyca, ekscytuje i sprawia, że chce Ci się żyć. Bez względu na cenę i Twoje obecne możliwości. Dopisz ulubione afirmację i cytaty. To wydaje się proste, ale może odezwać się wewnętrzny krytyk, który stwierdzi, że chcesz za dużo i chyba oszalałaś. Od dziecka wmawia się nam, czego możemy oczekiwać od życia, a o co nie wypada prosić! Dlatego czas na nowe porządki i obalenie przekonań.

W centrum mapy zazwyczaj wkleja się swoje zdjęcie. Niech będzie ono radosne, może z wakacji? Mapa sprawa, że marzenia stają się konkretne, bo dopiero gdy uświadomimy sobie i zobaczymy na obrazkach, czego chcemy otworzy się droga do spełnienia. Efekty nie przyjdą od razu, nie wszystko będzie możliwe, ale to pierwszy krok.

Energia mapy musi być skoncentrowana na Tobie. Nie możesz iść na kompromisy. Nie nalepiaj cudzych marzeń. I nie zgrywaj skromnisi. Jak nowa fura to dla Ciebie, a nie dla faceta. Niech będzie turkusowa, niech otwiera się jej dach i niech będzie w środku elegancka. Tobie ma się podobać! Obrazki mogą być kiczowate, hasła banalne, ale pod tymi symbolami kryją się prawdziwe marzenia, uczucia i silne emocje.

Od chwili rozpoczęcia robienia mapy do zakończenia nie powinno minąć 48 godzin. Więc możesz coś dokleić w kolejnych dniach.

CO ZROBIĆ Z MAPĄ MARZEŃ?

Swoją mapę chowam i zaglądam do niej po 6 lub 12 miesiącach. Niektórzy trzymają je w widocznym miejscu, co też działa pozytywnie na podświadomość, która cały czas programuje się tym, co chcemy w życiu mieć. Ja jednak nie lubię na nią patrzeć, bo i tak realizuje się po swojemu, a nie chcę podporządkowywać jej swojego życia, dlatego ją chowam.

Zazwyczaj nie pamiętam, co dokładnie wybrałam i wkleiłam. Czasami niektóre obrazki są niepowiązane z niczym, wydają się bez sensu, a potem mam nie lada niespodziankę, kiedy odkrywam, że się spełniły.

MAGICZNE HISTORIE O TYM, JAK REALIZUJE SIĘ MAPA MARZEŃ

HISTORIA 1

Kiedyś wkleiłam fotografię aktorki Izy Kuny, ale nie dlatego, że ją lubię, tylko dlatego, że spodobało mi się jej zdjęcie i emocje, jakie na nim były. Kilka miesięcy później odkryłam, że Iza jest moją sąsiadką z klatki i bardzo często ją spotykałam.

HISTORIA 2

Inna historia. Na mojej mapie znalazła się żyrafa w pustym krajobrazie safari. Nie wiem, skąd się tam wzięła. Nigdy nie marzyłam o podróży do Afryki. Jednak kilka miesięcy po zrobieniu mapy wyjechałam na spontaniczny wyjazd do Tanzanii. Po długim czasie odkryłam, że na safari towarzyszył mi obraz żyrafy dokładnie taki, jak z tego zdjęcia. Szukaliśmy stada żyraf, a ciągle jawiła nam się jedna żyrafa przy drzewie. Jak na mapie!

HISTORIA 3

Kiedyś też poradziłam znajomej, która miała trudną sytuację życiową, aby zrobiła mapę marzeń jako pierwszy krok do przeprowadzenia zmian w swoim życiu i realizacji pragnień. Pracowała wtedy od kilku lat na lotnisku w wypożyczalni samochodów. Kilka miesięcy później, gdy ją odwiedziłam, w korytarzu jej mieszkania zobaczyłam piękną mapę, na której głównie znajdowały się podróże – plaże, palmy i urocze miasteczka. Dodam, że moja znajoma nie podróżowała jakoś specjalnie w tamtym czasie. Z radością obejrzałam jej mapę. Był na niej również mężczyzna. Miesiąc później poznała na lotnisku mężczyznę z zagranicy, z którym zaczęła trochę podróżować, ale się rozstali. Rok później rzuciła pracę i szukała nowej. Zaczęła pływać po całym świecie na ogromnym statku rejsowym, gdzie pracowała w galerii obrazów.

HISTORIA 4

Jedna z moich Liderek w Szkole zachęcona przeze mnie do zrobienia mapy marzeń wykleiła na niej wszystko, co chciałaby w życiu zrealizować. Mimo że nie marzyła o małżeństwie to wkleiła w niej ślub, gdyż pomyślała, że skoro robi mapę na całe życie to kiedyś chciałaby ten ślub wziąć. Jej mapę sekretnie podejrzał jej ówczesny chłopak, który dojrzał małe zdjęcie sukni ślubnej. Pomyślał sobie, że mimo iż ona twierdzi inaczej to jednak marzy o ślubie. Miesiąc później się jej oświadczył i jeszcze w tym samym roku się pobrali. Tak oto udział w Szkole Liderek zaprowadził ją nie tyle do własnego biznesu, ale do pięknej historii ślubnej. Czasami przy robieniu mapy właśnie wpadamy we flow i nie do końca rozumiemy, co na nią wklejamy, ale nasza podświadomość pięknie nas prowadzi do wydobycia prawdziwych pragnień.

HISTORIA 5

Kiedyś wkleiłam na mapę marzeń napis z gazety – nowe mieszkanie – nowa ja. Nie marzyłam w tym czasie o nowym mieszkaniu, w ogóle nie pamiętałam, że coś takiego wkleiłam. W  3 miesiące od zrobienia mapy marzeń kupiłam nieoczekiwanie mieszkanie. Jakie było moje zaskoczenie, gdy po 6 miesiącach od zrobienia mapy do niej zajrzałam i odkryłam właśnie to hasło! Skąd ono się tam wzięło? Czyżby moja dusza wiedziała lepiej ode mnie, co nadchodzi? Czasami musimy zaufać procesowi i to, że wszystko jest możliwe, nawet jeśli teraz nic na to nie wskazuje.

 

Marzysz o podróżach? Mapa i … proszę bardzo! Nie musisz wiedzieć JAK, ważne jest CO, a wszechświat sam Cię poprowadzi. Jeśli nie masz jeszcze mapy na ten rok to… Do dzieła! To idealny moment, dlatego nie zwlekaj. Daj znać wszechświatowi, czego pragniesz i niech się dzieje! O mnie często mówią, że mam szczęście, ale sama widzisz, że bardzo pomagam swemu szczęściu.

Zbliża się nów w kwietniu – to idealny dzień na zrobienie mapy marzeń!