Ćwiczenie na TALENTY 

23 października 2020

Do kilku znajomych osób MINIMUM 5 osób (najlepiej osób znających Cię w różnych kontekstach – np. mąż/Partner, osoba z rodziny znająca Was całe życie (także Twoje dziecko), koleżanka/kolega z pracy, bliska przyjaciółka/przyjaciel, z którymi się znacie od liceum/studiów, znajoma/y, z którą/ym dzielisz podobne hobby, itp. – wyszukaj minimum 3-4 takie osoby) –  wyślij następującego maila (lub wręcz go w postaci wydrukowanej) i poproś o odpowiedź pisemną w mailu lub na tej kartce – możesz też dowolnie zmieniać treść maila, byle tylko zadanie zostało takie same):

Witaj, 

Piszę dziś do Ciebie w dość nietypowej sprawie i chcę Cię prosić o drobną przysługę. Zapisałam się na warsztaty rozwoju osobistego związane z odkrywaniem swoich mocnych stron i jako pracę domową otrzymałam zadanie polegające na wypisaniu moich unikalnych talentów, kompetencji i najlepszych cech charakteru. 

Może widzisz coś, czego ja w sobie nie widzę? Albo może utwierdzisz mnie w czymś, co wydaje mi się, że jest moją silną stroną?

To mogą być najróżniejsze rzeczy, do których Twoim zdaniem mam talent, wiedzę lub po prostu robię to bardzo dobrze. A także wszystkie cechy mojego charakteru i osobowości, które we mnie najbardziej lubisz i cenisz.  Może coś, co Cię we mnie inspiruje i czego się ode mnie uczysz. Albo coś, co w Twoim odczuciu, jest najcenniejszą rzeczą, którą daję innym. 

Będę Ci ogromnie wdzięczna za poświęcony mi czas i choćby krótką odpowiedź – najpóźniej do … (tu podaj deadline!) . do końca dnia, bym zdążyła ją przeczytać jeszcze przed kolejnym warsztatem.

____

 

  1. Gdy otrzymasz wszystkie odpowiedzi – zbierz je w jeden plik i wydrukuj.
  2. Podkreśl jednym kolorem te talenty, cechy osobowości i mocne strony, z którymi się zgadzasz (i które też w sobie widzisz), a drugim kolorem – te, które są dla Ciebie zaskoczeniem, których raczej w sobie nie widzisz.