14 kwietnia 2023

W ramach projektu w Szkole Liderek miałyśmy przeprowadzić wywiad z inspirującą nas postacią, postanowiłam zaprosić na to spotkanie Agatę Mazuruk. Mam nadzieję, że historia Agaty zainspiruje  nie jedną z Dziewczyn, która będzie ten wywiad czytać.

Agata, gdybyś mogła opisać w kilku zdaniach kim teraz jesteś?

Jestem Liderką ogromnych, międzynarodowych zespołów. Absolwentką Klubu Mówców Toastmasters oraz wielu szkoleń – m.in. Milioner Mind Intensive, trening Structogram (4 części). Pasjonuje się  rozwojem osobistym i biznesowym, a także zdrowym i aktywnym stylem życia. Treningi siłowe stały się moją pasją. Jestem współtwórcą Programu Kształtowania sylwetki BodyFit, który zrzesza osoby dbające o zdrowie i piękne sylwetki. Gdy rozpoczynałam przygodę z biznesem postawiłam przed sobą CEL, aby wyjść z przeciętności i wynieść styl życia swój i swojej rodziny na najwyższy poziom i osiągnęłam ten rezultat. Jestem wspaniałym wzorem dla wszystkich mam, że można pogodzić wychowanie dziecka z realizowaniem się jako business woman. Uwielbiam współpracę z ludźmi. Podczas seminariów i indywidualnych konsultacji oraz dzięki marce „Mama z klasą i kasą” uczę innych i pokazuję swoim przykładem, jak skutecznie można osiągać swoje marzenia i zdobywać wolność poprzez biznes sieciowy.

Jak to się stało, że mieszkając w małej miejscowości, pracując w Urzędzie Pracy będąc samotna mamą zdecydowałaś się na zmianę, co było Twoją motywacją?

Nie miałam w rodzinie wzorców przedsiębiorczości, mama była Urzędnikiem  Państwowym, więc i ja skończyłam studia, aby móc pójść do, jak mi się wtedy wydawało wymarzonej pracy w Urzędzie. Kiedy zostałam mamą, w pracy doświadczałam mobingu, nie starczało mi „do pierwszego”, nie było tez perspektyw rozwoju, poczułam, że nie chce tak, żyć.
Mogę powiedzieć, że motywacją do zmiany była nie tyle ucieczka od „niewygody życia codziennego”, co  pragnienie  lepszego życia dla siebie i  mojego syna.

W jaki sposób podeszłaś do tej zmiany? Jak to się stało, że z Pani Urzędnik stałaś się Kobietą Biznesu?

Zaczęłam szukać perspektyw, natrafiłam na biznes online, na początek przyglądałam się ludziom, którzy w tej branży odnieśli już sukces, postawiłam na rozwój swoich kompetencji( szkolenia, książki, spotkania z Liderami)  i wdrażając nowe umiejętności w życie każdego dnia po 3 latach udało mi się uwolnić od etatu i wyjechać z tej mojej małe miejscowości do Warszawy i razem z synem mamy zupełnie nowe lepsze perspektywy.

Co byś poradziła osobom, które „tu i teraz” chcą zmienić coś w swoim życiu?

Nie słuchałabym  tzw. „złych doradców”, żebyś słuchała siebie, otaczała  się osobami, które nas wspierają. Zakończ niewspierające relacje, dbaj o swoje nastawienie, mental, otaczaj się ludźmi, którzy będą dmuchać w Twoje skrzydła.

Czy warto postawić na siebie? Czy kobiety powinny postawić na siebie?

Uważam, ze tak. Bo wiele kobiet stawia swoje potrzeby poniżej potrzeb rodziny, męża, dzieci. Ja uważam, że potrzeby kobiet powinny być na równi z potrzebami rodziny. Rób i znajdź czas na to co dla Ciebie ważne np. trening, wyjście z koleżanką, randkę z mężem. Żyj tak, abyś zapytana „Czy jesteś szczęśliwa?” odpowiedziała zdecydowanie TAK.

Wywiad przeprowadziła Anna Krzewicka-Moskwik

Anna Krzewicka-Moskwik

 

Z wykształcenia ekonomistka, obecnie z zawodu pośrednik w obrocie nieruchomościami, prywatnie mama trójki wspaniałych dzieci. Jest osobą pełną pasji, przyjaciółką, kobietą biznesu, stawia na aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia, pragnie ciągle się rozwijać, odkrywać siebie, poznawać nowe, smakować życia. Wyznaje zasadę, że w życiu można robić wiele rzeczy jednocześnie, jeśli tylko robi się to z serca i pasji.