Biznes jest odbiciem nas samych

 

 

Biznes nie jest sztucznym, oderwanym od nas tworem, ale odbiciem nas i naszej świadomości oraz dojrzałości – mówi AniĄ Witowska, założycielka Kobiecego Punktu Widzenia w rozmowie z Wiolettą Nowakowską.

Aniu, założyłaś i z sukcesem prowadzisz KPW, pomagając tym wielu kobietom. Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie?

Na samym początku to nie był pomysł na biznes, lecz chęć niesienia pomocy kobietom, które tak jak ja kiedyś, znalazły się w trudnej sytuacji. Pamiętam bardzo dobrze ten moment, kiedy po medytacji otworzyłam oczy i wiedziałam, że… zakładam Kobiecy Punkt Widzenia! Na pytanie, co dokładnie będę robiła i jak będę robiła, ani gdzie mnie to zaprowadzi, nie umiałam odpowiedzieć… Wiedziałam tylko, że muszę wprowadzić to w życie! Cała reszta – aspekt biznesowy przyszedł później, gdy się doszkoliłam i dojrzałam.

Co sprawiło Ci największą trudność w tworzeniu i rozwoju tego projektu?

Być może odpowiedź będzie zaskakująca, ale tak naprawdę – to ja sama. (śmiech) Biznes nie jest sztucznym, oderwanym od nas tworem, ale odbiciem nas i naszej świadomości oraz dojrzałości. A ja na początku byłam pełna lęków oraz własnych zahamowań, więc taka też musiała być moja firma. Wraz z moim rozwojem zmieniało się także KPW (Kobiecy Punkt Widzenia) i wiem, że będzie nadal ewoluowało, ponieważ ja cały czas inwestuję w siebie i staję się coraz lepsza.

W jaki sposób praca nad sobą i rozwój osobisty wpływają na nasze życie zawodowe?

Rozwój osobisty to tak naprawdę rozwijanie siebie. Przekłada się to bardzo mocno na nasze życie zawodowe. Gdy mamy niskie poczucie wartości, to najczęściej nie znamy siebie ani swoich mocnych stron, więc trudno jest nam świadomie wybrać zawód czy ścieżkę kariery, bo tak naprawdę nie wiemy, w czym jesteśmy dobre. A gdy tego nie wiemy to ciężko jest się zawodowo rozwinąć, spełniać się i dobrze zarabiać. Poznając i rozwijając siebie, uświadamiamy sobie, czym możemy się wykazać, co cennego możemy zaoferować, co przekłada się to zarówno na zajmowane stanowiska jak i finanse.

Spotykam osoby, które twierdzą, że rozwój osobisty i tworzenie biznesu w moim wieku, a mam 41 lat, to fanaberia. Co powiedziałabyś takim osobom?

 Wprowadź w życie tę fanaberię koniecznie! Ograniczenia odnośnie wieku są takie bardzo polskie i cieszę się, że coraz więcej kobiet je przekracza. Na logikę to idealny moment na działania! Mamy już pewną wiedzę na swój temat, mniej ciśnienia na związek i dzieci, wiemy także, czego już w życiu nie chcemy. Dokładając do tego fakt, że przeciętna Polka żyje około 75 lat – budzenie się do życia takiego, jakie byśmy chciały i tworzenie biznesu jest rewelacyjnym pomysłem! Masz przed sobą przynajmniej 30 lat życia – przeżyj je więc tak, jak chcesz! Jestem za!

Aniu, jakie są Twoje sposoby na chwile zwątpienia i czy w ogóle takie miewasz?

Każda z nas miewa chwile wątpliwości, nie jestem wyjątkiem. W mentalnym pionie trzymają mnie jednak moje codzienne rytuały. Każdego poranka medytuję, wizualizuję, przeglądam swoje cele i wiem dokąd zdążam! Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie obudzę się w szampańskim nastroju, to po zrobieniu medytacji jestem znów szczęśliwa i wiem, co mam zrobić, aby pójść do przodu.

Jakiej rady mogłabyś udzielić kobietom, które chcą żyć w zgodzie ze sobą, rozwijać się, robić to, co kochają?

Idźcie za głosem serca, ale dokonujcie ewolucji, a nie rewolucji. Czyli małe kroczki, zamiast gwałtownych ruchów! Otaczajcie się kobietami, które także chcą się rozwijać – to będzie wasza grupa wsparcia, gdy wy przez chwilę zwątpicie.

Aniu, serdecznie dziękuję Ci za rozmowę i wszystko, co do tej pory zrobiłaś dla tak wielu kobiet.

WYWIAD PRZEPROWADZIŁA Wiola Nowakowska – ADEPTKA VIII EDYCJI SZKOŁY LIDEREK

Misją Szkoły liderek jest wspieranie Kobiet w stawaniu się liderką własnego życia, czyli  osobą wychodzącą z inicjatywą i realizującą własne pomysły. 

Co roku 16 wybranych kobiet podczas 6-miesięcznego programu ma okazję szlifować swoje talenty, stawać się bardziej przedsiębiorcze, odkrywać swój potencjał biznesowy, nawiązywać wartościowe relacje oraz sprawdzać się w działaniu przy realizacji autorskich konferencji.

Sprawdź najbliższy termin rekrutacji i APLIKUJ