„Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie?” Hal Elrod

4 listopada 2021

Przekonasz się, Oprah powiedziała kiedyś, że „Największą przygodą, jaka może nas spotkać, to żyć tak, jak sobie wymarzyliśmy”

Wcale nie musisz poprzestawać na małym, godzić się na mniej, niż naprawdę chcesz, tylko dlatego, że tak robi większość. Możesz dołączyć do tych osób, które triumfują w każdej strefie swojego życia. Bez wyjątku. Szczęście. Zdrowie. Pieniądze. Wolność. Sukcesy. Miłość. Naprawdę możesz mieć to wszystko naraz. Osiągnięcie dziesiątego poziomu na skali sukcesów w każdej dziedzinie życia nie tylko jest możliwe, ale też banalnie proste, wystarczy codziennie i wytrwale dążyć do tego, by stać się osobą na dziesiątkę.

A wszystko zaczyna się od porannego wstawania.

Owocne, zorganizowane i udane poranki przechodzą w równie owocne, zorganizowane i udane dni, a z tych niechybnie rodzi się udane życie.

Korzyści z porannego wstawania

 1. Będziesz budziła się codziennie pełna energii i z gotową strategią, która pozwoli Ci w pełni wykorzystać Twój potencjał.
 2. Zmniejszysz stres.
 3. Będziesz jasno myślała i wiedziała, jak szybko i skutecznie pokonać przeszkody niepowodzenia.
 4. Staniesz się ogólnie zdrowsza i schudniesz, będziesz w doskonałej formie fizycznej.
 5. Będziesz bardziej efektywna, o wiele łatwiej będzie Ci się skoncentrować na swoich najważniejszych celach.
 6.  Odczujesz wdzięczność, przestaniesz się z umartwiać.
 7. Znacząco poprawisz swoje umiejętności zarabiania pieniędzy i pomnożenia majątku.
 8. Odkryjesz, co jest dla ciebie naprawdę ważne i zaczniesz żyć zgodnie z tymi wartościami.
 9. Nie poprzestaniesz na małym, nie zrezygnujesz z tego, na czym Ci naprawdę zależy, wreszcie zaczniesz realizować swoją wizję wymarzonego życia.

Zewnętrzny świat zawsze będzie odbiciem naszego świata wewnętrznego. Poziom powodzenia zawsze biegnie równolegle do naszego rozwoju osobistego. Dopóki nie poświęcisz czasu na samodoskonalenie, abyś mogła się stać kimś, kto będzie w stanie zawalczyć o życie jakiego pragnie, sukces będzie Ci się zawsze wymykał.

95 procentowy pewnik

Kiedy przyjmiesz do wiadomości, że 95% społeczeństwa godzi się na mniej niż jest w stanie osiągnąć, boryka się z losem niemal w każdej sferze swojego życia i nie wie, co to sukces, szczęście czy wolność, o jakich marzy, następnym ważnym krokiem będzie zrozumienie, dlaczego tak się dzieje. Jeśli nie chcesz, by Ciebie też to spotkało, musisz się dowiedzieć, co sprawia, że statystyczny człowiek zaczyna wieść nijakie życie.

Nie chcesz przecież, aby Twoje życie było szarpaniną!

„Pragnę w życiu wolności,

chcę decydować, gdzie się budzę,

co robię,

czego chcę,

kiedy i z kim,

chcę codziennie wstawać z łóżka i kochać swoje życie,

chcę kochać swoją pracę i ludzi, z którymi jestem związany”

To moja definicja sukcesu!

Takie życie nie zdarza się od tak po prostu. Trzeba je zaprojektować, jeśli chcesz, by Twoja rzeczywistość była niezwykła, a Ty sama była jej autorką, musisz rozpoznać podstawowe przyczyny bylejakości życia. Po to, aby umieć się przed nimi obronić i nie pozwolić się obrabować z tego, czego pragniesz.

Przyczyny Miernoty życia

Po pierwsze syndrom lusterka wstecznego. Jeśli chcesz wyrwać się z przeszłości i wyjść poza swoje ograniczenia, musisz przestać polegać na lusterku wstecznym i wyobrazić sobie życie pełne nieskończonych możliwości. Staraj się wzbudzić w sobie pewność, że nie tylko wszystko jest możliwe, ale, że Ty, właśnie Ty dasz radę to osiągnąć! Powtarzaj to sobie głośno, a do Twojej podświadomości zaczną przenikać pozytywne samoafirmacje.

Nie stawiaj swoim pragnieniem niepotrzebnych ograniczeń. Myśl z większym rozmachem niż pozwoliłaś sobie na to do tej pory. Gdy będziesz miała pewność na czym Ci naprawdę zależy, postaraj się uwierzyć, że to możliwe i skupić się na swoim celu i potwierdzaj go co dnia. A później konsekwentnie podążaj za tą wizją, aż się urzeczywistni.

„Moim celem na następne 12 miesięcy będzie stać się osobą, jaką muszę być, aby osiągnąć sukces i poziom życia, na jakim mi naprawdę zależy oraz zakosztować wolności.

Połączyłam ten cel z innym – chciałam bezinteresownie wnosić wartość w życie innych ludzi.”

Aby zwalczyć mierność w zarodku, potrzebujesz życiowego celu, którym może być każde dążenie jakie tylko przyjdzie Ci do głowy. Na razie to może być coś, co skłoni Cię, abyś rano wstała i przeżyła dzień w zgodzie z tą ideą.  Miej na uwadze, że nie masz sobie tego celu wytrząsnąć z rękawa, musisz go wynaleźć, stworzyć, sama zdecydować, co to ma być np. może to być  – żeby stać się lepszą wersją samych siebie. Innymi słowy skoncentruj się na własnym rozwoju i z całych sił staraj się by być najlepszą.

Podążaj za swoimi marzeniami i zachęcaj innych do tego samego, to też może być Twój cel.

Niezawodna metoda wstawania w pięciu krokach

 1. Przed pójściem spać wyznacz sobie cel. Zapamiętaj Twoją pierwszą poranną myśl. Z reguły jest taka sama jak to, co przyszło Ci do głowy przed snem
 2. Ustaw budzik jak najdalej od siebie.
 3. Umyj zęby.
 4. Wypij szklankę wody.
 5. Załóż strój do ćwiczeń.

Oto przykład typowej 60 minutowej ramówki:

 • Cisza Medytacja 5 min
 • Afirmacje 5 min
 • Wizualizacja 5 min
 • Ćwiczenia 20 min
 • Czytanie 20 min
 • Pisanie 5 min

Miracle Morning w 6 minut, jeśli nie mamy czasu na dłuższą wersję.

1 minuta: Wyobraź sobie, że spokojnie budzisz się rano. Ziewasz, przeciągasz się i to wszystko z uśmiechem na twarzy. Przez minutę siedzisz sobie w ciszy. Spokojna oddychasz powoli i głęboko. Może odmawiasz modlitwę, aby podziękować za tę chwilę ciszy albo prosisz o wskazówki do dalszego działania, może medytujesz. Osiągasz głęboki spokój, poczucie celu, a Twoje życie wskakuje na właściwe tory.
2 minuta: Wyjmujesz swoje codzienne afirmacje. Te, które mają Ci przypomnieć o Twoim nieograniczonym potencjale oraz kluczowych celach. Czytasz je wszystkie na głos. Koncentrujesz się na tym, co dla Ciebie najważniejsze. Rośnie Twoja motywacja.
3 minuta: Zamykasz oczy lub patrzysz na swoją tablicę motywacyjną, wizualizujesz sytuację i uczucia towarzyszące jej chwili osiągnięcia swoich celów. Widzisz idealny dzień, wszystko się świetnie układa. Cieszy Cię Twoja praca, masz uśmiech na twarzy, jesteś ze swoją rodziną lub z kimś dla ciebie ważnym i razem się z czegoś cieszycie. Ty zaś z łatwością osiągasz to, co sobie na ten dzień zaplanowałaś. Widzisz, jak to będzie wyglądać. Czujesz radość z tego, co stworzysz.
4 minuta: Wypisanie rzeczy, na które za które jesteś wdzięczna, z których jesteś dumna i chcesz w tym dniu osiągnąć. W ten sposób pracujesz nad swoim stanem ducha, motywacją i pewnością siebie.
5 minuta: Weź do ręki poradnik, który obecnie czytasz i poświęć jedną cudowną minutę na lekturę. Spróbuj sobie przyswoić jakąś nową ideę. Coś, co mogłabyś wykorzystać, a co poprawiłoby Twoje wyniki w pracy lub relacje z ludźmi. Odkryć coś nowego, dzięki czemu inaczej spojrzysz na siebie poczujesz większą moc i będziesz lepiej żyła.
6 minuta: Na koniec wstań i wykorzystaj ostatnie 60 sekund, żeby się trochę rozruszać. Możesz robić pajacyki, pompki lub brzuszki. Chodzi o to, by zmusić serce do większego wysiłku. Nabrać energii, oprzytomnieć i lepiej się skoncentrować.

 

Tekst napisała: Bożena Staworko

Redakcja i zdjęcia: Aleksandra Biszczad