Twój „IDEALNY DZIEŃ” ćwiczenie

14 października 2020

Pamiętaj, to Ty kreujesz swoje życie w każdej chwil, świadomie lub nieświadomie. Kreuj mądrze i kreuj świadomie – przyciągaj to, czego chcesz do swojego życia.

To proste i bezpłatne ćwiczenie – zrób je, nawet jeśli w to nie wierzysz.

Twój „IDEALNY DZIEŃ” ćwiczenie

 

To niezwykle mocne ćwiczenie, którego nigdzie nie znajdziesz. 7 lat temu obserwowałam na social media rodzinkę UNSTOPPABLE- parę młodych amerykanów, którzy rzucili pracę na etacie i zaczęli podróżować po świecie, pracując przy tym zdalnie przy różnych projektach marketingowych. Oni również wykonali kiedyś to ćwiczenie, aby żyć każdym dniem, o jakim marzą. I tak właśnie się stało.

To właśnie oni zdradził mi to ćwiczenie. Wykonałam je od razu, a zaznaczam, że pracowałam jeszcze wtedy na etacie – co więcej odpowiadając na pytania uświadomiłam sobie, że nie chcę na pewno, aby mój dzień trwał od 9:00 do 17:00. Widziałam siebie bardziej podróżującą, pracując projektowo. O ćwiczeniu przypomniałam sobie 3 lata później, kiedy naprawdę przeżyłam mój idealny dzień i zaczął on się coraz częściej pojawiać … To działa!

Pamiętaj, że tam, gdzie kierujesz uwagę, tam płynie energia. Kieruj więc swoją uwagę mądrze i tam gdzie chcesz, a nie zostawiając ją przypadkowi.

Koniecznie zrób to ćwiczenie pisemnie, a następnie wzmocnij wizualizacją. To, co zapisane jest jednoznacznym zamówieniem do świata. Opis zrób w czasie teraźniejszym.

Ludzie często mówią, że chcą być szczęśliwi, ale co oznacza konkretnie dla nich to szczęście? Nie są w stanie odpowiedzieć. Dlatego Twoim jedynym zadaniem jest wiedzieć: CO, a nie JAK. Musisz wiedzieć, czego chcesz, a wszechświat sam podsunie rozwiązania. Nie musisz w to wierzyć, ani znać teraz wszystkich odpowiedzi, ścieżka sama się pojawi, a Ty wchodząc na nią będziesz odkrywać kolejne widoki, krok po kroku…

PISANIE

A teraz opisz swój idealny dzień. Opisz swój dzień od samego rana aż po wieczór. Im więcej emocji w opisie, żywych smaków, zapachów – tym lepiej zaprogramujesz swój mózg na to, jak ma być 😉

 1. Gdzie mieszkasz/żyjesz?
 2. Czym się zajmujesz zawodowo?
 3. Z kim dzielisz swoje życie?
 4. O której się budzisz?
 5. Co robisz po przebudzeniu?
 6. Czy ćwiczysz, co jesz, czy ktoś serwuje śniadanie?
 7. Jak wygląda Twoje łóżko, jak się czujesz?
 8. Jak wygląda Twoje mieszkanie, co widzisz?
 9. Kto jest ze mną?
 10. W co się ubierasz?
 11. O której zaczynasz pracę?
 12. Ile pracujesz i jak wygląda Twoja praca?
 13. Jak się czujesz?

WIZUALIZACJA

A teraz zamknij oczy, weź 3 głębokie oddechy i zacznij wyobrażać sobą to, co opisałeś. Poczuj to, zobacz kolory, poczuj smaki, bądź tym.

PODSUMOWANIE

Pamiętaj, to Ty kreujesz swoje życie w każdej chwil, świadomie lub nieświadomie. Kreuj mądrze i kreuj świadomie – przyciągaj to, czego chcesz do swojego życia.

To proste i bezpłatne ćwiczenie – zrób je, nawet jeśli w to nie wierzysz.